Anger is a solution, if anger means kittens, D21 Kunstraum Leipzig’de

D21 Kunstraum Leipzig, 15 Eylül – 21 Ekim 2018 tarihleri arasında Anger is a solution, if anger means kittens başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Serginin küratörlüğünü Collective Çukurcuma’dan Naz Cuguoğlu, Mine Kaplangı ve Serhat Cacekli ile Eva Liedtjens ve Nada Schroer üstleniyor.

Sergide yer alan sanatçılar; anna anthropy, Miriam J. Carranza, Vera Drebusch, Line Finderup Jensen, Olga Holzschuh, Ali Miharbi, Lara Ögel, Mary Audry Ramirez, Berkay Tuncay.

Anger is a solution, if anger means kittens projesi; dijital sonrası, geç kapitalist toplumlarda öfke, hayal kırıklığı ve yorgunluğun tezahürlerini inceliyor. Eğer gerçeklik, facia ve hiciv arasında dalgalanıyorsa, insanlar sosyal düzeyin yanı sıra bireysel olarak öfkeyle nasıl başa çıkabilir?

Dokuz sanatsal konumu bir araya getirerek, ikircikli bir hissin farklı olasılıklarını araştırıyor ve öfkeyi, yıkıcı bir duygudan ziyade özgürlükçü, Martha C. Nussbaum’un “Transition” (Dönüşüm) konseptiyle tanımladığı bir kavram olarak tanımlayan sanatsal ifadeleri şekillendiriyor.

Anger is a solution if anger means kittens, duyguların politikalarına odaklanan, D21 yıllık programı “Emotional States”in bir parçası olan “Curator’s Lab” bağlamında gerçekleştiriliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.