Galeri Nev’den yeni sergi

Galeri Nev İstanbul, 5 – 27 Ekim 2018 tarihleri arasında Aras Seddigh‘in üçüncü kişisel sergisi “Fil Gözü Pencerede Uyur”a ev sahipliği yapıyor.

Cam, seramik, metal, fotoğraf, baskı, tuval gibi farklı malzemeleri ve üretim biçimlerini kapsayan sergi, sanatçının düşünme ve üretme pratiğinin bir süreç olarak izlenmesine vesile oluyor.

Seddigh’in resimlerinde görünen mekanik ve organik arasındaki geçişler, burada kendilerine yeni detaylar ekleyerek, başkalaşarak daha çizgisel kurgularla ve bazen yeni formlarla izleyicilerin karşısına çıkıyor. Seddigh’in sanatsal pratiğinde ortaya çıkan seramik formların daha sonra metal ve cam heykellere dönüşüm süreci ise, objenin hafızası üzerinden izleyiciyi kimlik değişimi ve hafıza üzerine düşündürmeye dair önerilerde bulunuyor.

Sanatçının hem kişisel deneyimlerini hem de üretim sürecinden kesitler aktardığı ve serginin kurgu sürecinin bir parçası olan satırları ise, taş ve pamuk gibi farklı malzemelerle buluşarak baskılara dönüşürken, düşünceyle malzeme arasında yeni bir ifade biçimi yaratmaya çalışıyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.