Adım Adım İstanbul gezileri 30 yaşında

FEST Travel, 30 yıl önce başlattığı Adım Adım İstanbul® gezilerini, 7 Ekim 2018 Pazar günü Kurtuluş Rum İlköğretim Okulu’nda gün boyu sürecek etkinlikler ve seminerler ile kutluyor.

“Dersimiz İstanbul” teması çerçevesinde birçok konuşma ve seminer gerçekleşecek. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Eski Müdürü Arkeolog Zeynep Kızıltan’ın İstanbul’un Ulaşım, Dönüşüm ve Koruma Projelerinin Arkeolojik Sonuçları ve Kent Tarihine Katkıları, Marmara Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden Öğretim Üyesi Dr. Selman Can’ın Geç Dönem Osmanlı Mimarlığında Mimar-Müteahhit İkilemi, Sosi Antikacıoğlu’nun “Ailem Nasıl İstanbullu Oldu” başlıklı gerçek hayat hikayesi, Sanat Tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz’ın Valens Su Kemeri’nden Bozdoğan Kemeri’ne başlıklı konuşmaları program kapsamınd dinlenebilir.

Okulun içerisinde Adım Adım İstanbul’un 30 yıllık serüvenine ilişkin fotoğraflar ve gazete haberleri sergilenecek. Armada Otel’den öğle yemeği, Kurukahveci Mehmet Efendi ve Uludağ’dan içecek ikramları ve Hitit Börek ile akşamüstü ikramları da yapılacak. Kapanışta ise Rezonans konseri gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.