Türkiye Blues sergisi EMOP Berlin’de

İstanbul Fotoğraf Galerisi sanatçıları İlknur Can, Dinçer Dökümcü, Timurtaş Onan, Erhan Şermet, Cem Turgay ve Tunçer Tunç‘un fotoğraflarının yer aldığı ‘Türkiye Blues’ isimli sergi bu yılki European Month of Photography Berlin’e kabul edildi.
Sergi 11 Ekim – 23 Kasım 2018 tarihleri arasında Berlin’in en köklü fotoğraf galerilerinden Fotogalerie Friedrichshain‘da gerçekleşecek. Sergi; bir toplumun iç dünyasını ve büyük değişimlerini bir metropolisin dönüşümü ile birlikte şiirsel ve belgesel fotoğraflarla ortaya koyuyor.

Timurtaş Onan İstanbul’daki yaşamı siyah beyaz çalışmalarıyla otuz yılı aşkın bir zamandır anlatagelmiş bir fotoğrafçı: onunki bir dönüşümler ve kontrastlar dünyası. Erhan Şermet soylulaştırma ve şehrin kar amaçlı dönüştürülüşünün izini sürüyor; klasik portreler şehir manzaralarıyla buluşuyor. İlknur Can fotoğraf makinesini bırakıp bir  iPhone kullanarak  fotoğrafçı ve subjesi arasındaki mesafeyi ortadan kaldırıyor –  çalışmaları hatıra fotoğraflarının doğrudanlığını hatırlatan bir tada sahip. Fotoğraflarında Dinçer Dökümcü İstanbul’un azınlık guplarına görünürlük kazandırıyor: şehrin kendine has dar alanları ve sığınmacılar. Cem Turgay ve Tuncer Tunç beraber çalışmayı seven fotoğrafçılar ve fotoğrafları bizi görünenin ötesine taşıyor: puslu, mistik, tekinsiz ve kışkırtıcı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.