Yeni bir sanat platformu: The Hinterland

Pırıl Gündüz ve Ayşe Sarıoğlu’nun kurucuları oldukları The Hinterland, dünyanın her yerinden sanatçılara, tasarımcılara ve profesyonellere açık çağrı yapıyor. Platform, 2019 yılında New York’ta faaliyete geçecek.

Başvurular arasından seçilecek gelecek vaat eden ya da kendi alanında iyi olup başka alanları keşfetmeyi amaçlayan kişiler, The Hinterland’ın sunduğu profesyonel ve kişisel gelişim destek programları ile kendilerini geliştirebilecekler. Bağımsız bir kültür merkezi olarak çalışacak The Hinterland’da rezidans programları sergiler, söyleşiler ve atölyeler düzenlenecek.

Katılımcılar, eserlerini veya ürünlerini The Hinterland’ın internet sitesinde satışa sunabilecekler. Ortak sanat malzeme odası, kamera, projeksiyon makinesi ve benzeri ekipmanlara erişimin yanı sıra, üyeler ağ yapma ve The Hinterland’ın internet sitesinde yer alma şansı yakalayacaklar.

Geçtiğimiz yıllarda Brooklyn’de The Hollows Sanat Merkezi’nin kurucu yöneticiliğini yapan bağımsız kürator Pırıl Gündüz ve medya alanında üst düzey yöneticilik yapan Ayşe Sarıoğlu, New York’ta yeni bir kültürel mekân yaratmak için tecrübelerini birleştirdi. Gündüz ve Sarıoğlu daha önce İstanbul ve İzmir’de başlattıkları projelerde birlikte çalışmışlardı. 2019 İlkbahar dönemi ön kayit için son başvuru tarihi 1 Ocak 2019.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.