Borusan Sanat’tan iki yeni kitap

Borusan Sanat, Yapı Kredi Yayınları işbirliğiyle yayımlanan Adorno’nun Müzik Yazıları “Bir Seçki” ve Boliz Edizioni’den yayımlanan Franca Cella’nın yazdığı The Story of a Primadonnayı yayınladı.

Borusan Sanat, her yıl Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ile işbirliği içinde çeviri kitapların yayımlanmasına destek sunuyor. Bu kitapların bir kısmı konservatuvarlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Bu yıl da Theodor Adorno’nun Müzik Yazıları “Bir Seçki” kitabı geçtiğimiz günlerde okurlarla buluştu. Şeyda Öztürk’ün hazırlayıp çevirdiği kitap, eleştirel teorinin önde gelen figürlerinden Adorno’nun müzik yazılarıyla günümüz müzik sosyolojisine ışık tutmayı amaçlıyor. Müzik Yazıları “Bir Seçki” J.S. Bach, Wagner, Schubert gibi bestecilerin yanı sıra müziğin toplumsal işlevi üzerine odaklanan bir seçkiden oluşuyor.

Bu yıl, aynı zamanda Leyla Gencer’in ölümünün 10. yılı. Ünlü divayı anmak ve adını sonraki kuşaklara aktarmak için yapılan etkinliklere önemli bir kitap yayını da eklendi. Borusan Sanat, Franca Cella’nın 1986 yılında İtalyanca yayımlanan, Leyla Gencer’in hayatını konu alan kapsamlı çalışmasının gözden geçirilmiş yeni baskısını İngilizce olarak okurlara sundu. Bu değerli çalışma Leyla Gencer The Story of a Primadonna adıyla Boliz Edizioni yayınevinden uluslararası arenada okurlarla buluşuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.