Mari Spirito ve Ulya Soley, 2018 Curatorial Intensive in Bangkok’da yer aldı

2018 Curatorial Intensive in Bangkok: Public Symposium, 28 Ekim 2018 tarihinde Bangkok’da yer alan Jim Thompson House Museum’da gerçekleşti. Independent Curators International (ICI) tarafından düzenlenen panelde, Protocinema kurucusu Mari Spirito ve küratör Ulya Soley de yer aldı.

Panel, günümüzde küratöryel çalışmalara olan ihtiyaç, ve bu ihtiyacın sanatçıların ve kültürlerin üzerindeki etkilerini enine boyuna düşünmek için sorulan “Neden küratörler?” sorusunu tartıştı.

Panelde yer alan diğer katılımcılar; Pojai Akratanakul (Bangkok, Tayland), Latifa Al Khalifa (Er-Rifaa, Bahreyn), Jia-Zhen Tsai (Singapur), Abhijan Gupta (Bangkok, Tayland), Shih-yu Hsu (Tai Pei, Tayvan), Melissa Karmen Lee (Ho Man Tin, Hong Kong), Jimin Lee (Seul, Güney Kore), Lila Nazemian(New York, ABD), Emilia Quiñones-Otal (Caguas, Porto Riko), Arham Rahman (Yogyakarta, Endonezya), Randel C. Urbano (Quezon City, Filipinler), Wilson Yeung Chun Wai (Melbourne, Avusturalya)

Curatorial Intensive Sessions, 2018 Bangkok CI katılımcılarının her birinin, program boyunca geliştirmekte oldukları projeyi sunmaları için bir platform sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.