DEPO’dan sanat izleyicisi atölyesi

DEPO, 10-11 Kasım 2018 tarihlerinde “Sanat (yapanlar) ve izleyicileri arasında köprüler nasıl kurulabilir” başlıklı atölyeye ev sahipliği yapıyor. Atölyenin yürütücülüğünü Ellis Harikalar Diyarında üstleniyor.

Atölyeye katılım ücretsizdir. Katılımcı sayısının 20 kişi ile sınırlı olması nedeniyle katılımcıların başvuru formunu, iletişim bilgileri ve atölyeye neden katılmak istediklerini anlatan kısa bir motivasyon notu ile birlikte doldurarak başvuru yapması gerekiyor.

Şu anda dünyanın her tarafında, genç ya da yaşlı, çok geniş kitleler akıllı telefonlarda oyunlar oynuyor. Oyunlardan ve oyun tasarımından ne öğrenebiliriz: hedef kitleye nasıl ulaşılıyor ya da kitle bu yaratılarla bağlantı kurmanın yollarını nasıl buluyor? Buradan, sanatla izleyicisi ya da sanat tüketicisi arasındaki mesafeyi kapatmaya yönelik ne tür dersler çıkarabilir ve diğer sanat formlarına nasıl uygulayabiliriz? İnsanları resim, interaktif enstalasyon, performans, VR ve yeni medya işlerinin içine nasıl çekebiliriz? Katılımcılar atölyeye, bu tür köprülerle ilgili iyi veya kötü pratiklerle ilgili örnekleri ya da iyi soruları getirebilirler. Kolaylaştırıcı bir rehberlik eşliğindeki oyunbaz bir yolculuk, olası çözümler, sorular ve diyalog için bizi bir araya getirecek. Estetik, dinamik ve mekanik bilgileri bu uygulamalı atölyede rol oynayacak; sadece örnekler ve teori üzerine konuşulmayacak, katılımcılar takımlar halinde çalışacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.