Via Kültür’de Kasım ayı

Kültür, sanat ve politika merkezli tartışmalar düzenleyen Via Kültür’ün bu ayki programında 100. yılına giren Alman Devrimi yer alıyor. Mecra Salon’da Kasım ayı boyunca dört farklı başlıkta irdelenecek Alman Devrimi, önümüzdeki aylarda da tartışılmaya devam edecek.

10 Kasım’da MSGSÜ Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyeleri Osman Erden ve Zeki Coşkun ile beraber “John Berger’ın dünyasına yolculuk” başlıklı bir panel gerçekleşecek.

11 Kasım’da ise saat 13.00’da MSGSÜ Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi Melih Duygulu ile “Türkiye’de Etnik Müzikler” üzerine söyleşi ve 18.00’da ise Foti Benlisoy ile 100. Yılında Alman Devrimi tartışmalarının ilki başlıyor. ilk Etkinlik “1918-1919: Dünyayı Sarsamayan On Gün ve Kaybedilmiş Alman Devrimi” ismini taşıyor.

17 Kasım’da Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Doğan Göçmen ile Alman Devrimi tartışmalarının ikincisini gerçekleştirilecek. Doğan Göçmen devrim sürecinde karşı karşıya gelen iki çizgiyi “Bernstein, Luxemburg ve Diyalektik Felsefe” başlığıyla ele alacak.

Alman Devrimi tartışmalarının üçüncü konuğu ise İ.Ü SBF öğretim üyesi Ateş Uslu. 18 Kasım’da “Alman Devrimi ve Sosyalist Düşünce: Karl Korsch’un Marksizm Yorumu” başlığıyla Korsch’un düşünceleri üzerinden Alman devrimci sürecini ele alınacak.

 23 Kasım’da “Alman Devrimi (1918-1919) ve Namık İsmail” başlığıyla  Konuşmacı ise Süleyman Demirel Üniversitesi öğretim üyesi Gülek Bek.

Ayın son etkinliği ise 24 Kasım’da. “Hegomonya Yeniden Kurulurken Sol Liberalizm ve Taraf” kitabının yazarı Aras Aladağ ile  “Taraf Neyi Temsil Ediyordu?” konuşması gerçekleşecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.