Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi atölyelerine başvurular başladı

GalataPerform‘un 2006 yılından beri yürüttüğü Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi‘nin Oyun Yazarlığı, İleri Oyun Yazarlığı ve Yönetmenlik atölye programları bu yıl Ocak 2018 – Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Burslu öğrenci kontenjanı da bulunan programa başvurular başladı.

2018-2019 sezonunda Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyeleri yurtdışından programa dâhil olacak yabancı eğitmenler de katılıyor. Program kapsamında Romanya’dan, Almanya’dan, İsveç’ten, Polonya’dan oyun yazarları ağırlanması planlanıyor. Bu isimlerin yanında İspanya’dan ve Fransa’dan belirlenecek isimler de program çerçevesinde ilân edilecek

Atölyelerin katılımcıları Ocak ayından itibaren GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni, oyun yazarı ve yönetmen Yeşim Özsoy’un yönetiminde 6 aylık atölye programına başlayacaklar.

Atölyeler GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni Yeşim Özsoy önderliğinde şekillenecek.Yazarlık ve Yönetmenlik Atölyeleri Eğitmen Kadrosu Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyeleri’nin ana eğitmen kadrosunda Yeşim Özsoy, Serkan Salihoğlu, Ferdi Çetin ve Ozan Ömer Akgül yer alırken misafir eğitmen kadrosunda Özen Yula, Ceren Ercan, Mark Levitas, Okan Urun, Ahmet Sami Özbudak, Emrah Eren, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Ayşe Lebriz Berkem, Ayşe Sedef Ayter, Onur Karaoğlu ve Mehmet Ergen gibi isimler yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.