Node Center’dan koleksiyon küratörlüğü üzerine online kurs

Node Center, küratör ve sanatçılar için dört haftalık bir online kurs düzenliyor. 14 Ocak – 4 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek kurs için son başvuru tarihi 10 Ocak 2019.

Kurs, küratörler ve sanat çalışanlarına, koleksiyonları ile çalışmalarını sürdürmek için yeni yaklaşımlar sunmayı amaçlıyor. İster ticari depolar, sanatçı koleksiyonları, kalıcı müze koleksiyonları, isterse daha fazlası olsun, küratörler aynı öğeleri yeniden yorumlayıp yaklaşmanın yollarını bulmalılar.

Kurs, koleksiyonların ve elde ettikleri birçok formun temel bilgilerini sağlayacak. Koleksiyon geçmişleri, modeller ve etik için kapsamlı bir çerçeve sunarak, küratörlük koleksiyonlarının ardındaki zorluklar geniş bir şekilde anlaşılacak. Dört hafta boyunca, gerçek dünya örnek çalışmalarını inceleyerek, koleksiyon küratörlüğü; koleksiyonları yorumlama, geliştirme, koruma ve fonlama konusunda yeni bakış açıları keşfedilecek.

Katılımcılar, seçtikleri bir koleksiyon için bir sergi teklifi yazma fırsatına sahip olacaklar. Kurs boyunca katılımcılar, bir koleksiyonun kültürel değerleri hakkında eleştirel düşünmek ve koleksiyonları kültürel kurumlar ve güzel sanat ortamlarındaki çeşitli ortamlarda yaratıcı bir şekilde yorumlamak için aktarılabilir beceriler geliştirecekler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.