“Hep açık, olmayan kapı” poşe’de

Kadıköy, Moda’da geçtiğimiz bahar kurulan bağımsız sanat mekanı poşe, 27 Aralık 2018 – 20 Ocak 2019 tarihleri arasında Ayşe İdil İdil’in “Hep açık, olmayan kapı” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergi süresince, farklı sanatçı ve müzisyenlerle ortak üretilen etkinlikler gerçekleşecek. Ses dinletisi, radyo yayını ve sesli okumaları içeren etkinlikler –sergideki çalışmalar gibi potansiyel enerji ve bilinçdışı bağlantıları açığa çıkarma görevini üstlenecek.

Ayşe İdil İdil, sergi için yeni ürettiği çalışmalarında hissetmeyi analitik bir yöntem olarak benimseyerek, arşivleme halini inceliyor ve aşina olduğumuz malzeme ve duygulara tekrar görünürlük kazandırıyor. Yerleştirmede birçok şeyin yeri veya kullanımı değişiyor, kimi ögeler ve kelimeler gün ışığına çıkarılırken kimileri suya gömülüyor; neyin ne zaman görünür olup ne zaman kaybolduğunu, bu sayede de günlük hayatı algılama biçimlerimizi irdeliyor. Evrak arşivlerinde etiket görevi gören imgeler, zamanla sönmüş mumlar ve kendini sonsuza aynalayan fotoğraflar ile kurulan düşünce akışları bazen sonsuza kadar akıyor, bazen ise cümle ortasında bitiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.