Köprüde Buluşmalar Work in Progress başvuruları başladı

Bu yıl 14.‘sü, 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde Anadolu Efes’in katkılarıyla düzenlenecek Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor. 

Work in Progress, Türkiye’den post-prodüksiyon aşamasındaki uzun metraj filmlerin ve belgesellerin ilk uluslararası sunumlarını yaparken aynı zamanda filmlerin tamamlanmasına destek olmayı amaçlıyor. Programa son başvuru tarihi 20 Şubat 2019.

2018 yılında Köprüde Buluşmalar atölyelerine katılmış filmler Anons (Mahmut Fazıl Coşkun), Saf (Ali Vatansever), Nebula (Tarık Aktaş) , Housewife (Can Evrenol) , Smuggling Hendrix (Marios Piperides), Kardeşler (Ömür Atay) , Son Çıkış (Ramin Matin), Güvercin Hırsızları (Osman Doğan), Tuzdan Kaide (Burak Çevik) ve My Favorite Fabric (Gaya Jiji) prömiyerlerini seçkin uluslararası festivallerde yaptılar.

Work in Progress’e seçilen filmlerin yönetmen ve yapımcıları sunum teknikleri eğitimine ek olarak dağıtım ve pazarlama üzerine bir çalışma yapacaklar.

Atölyeye seçilen filmlerin yönetmen ve yapımcıları, Köprüde Buluşmalar kapsamında yalnızca profesyonellere açık (dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, TV kanal temsilcileri) özel sunumlar yapacak. Uluslararası jüri, atölye sonunda ödül almaya hak kazanan filmleri belirleyecek. 

Filmlerin yapımcısına verilecek olan Work in Progress ödülleri:

  • 30.000 TL. Anadolu Efes Ödülü
  • Color Up  Post-Prodüksiyon Ödülü
  • Başka Sinema Ödülü
  • Paz Dijital İletişim Ödülü
  • Daire Creative Görsel Tasarım Ödülü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.