Contemporary Istanbul için başvurular başladı

Contemporary Istanbul 2019, bu yıl 12 – 15 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Fuarın 14. edisyonu için başvurular 31 Mayıs 2019 tarihine kadar devam ediyor.

CI’nın 14. edisyonu; ulusal ve uluslararası, kurumsal ve gelişmekte olan galerilerin, koleksiyonerlerin, müzelerin, küratörlerin ve sanatseverlerin duyarlılık ve isteklerini temsil eden yeni perspektifler göstermeyi hedefliyor.

2006 yılında 49 galeri ve 37.000 ziyaretçiden 2018’de 83 galeri ve 74.000 ziyaretçiye, sanat sahnesi son on yılda katlanarak büyüdü. Contemporary Istanbul, bölgenin sanat sahnesini tecrübe etmek için en iyi fırsatı sunuyor ve fuarın uluslararası galerilerin ve koleksiyonerlerin şehirdeki ve diğer alanlardaki artan ilgisini yansıtacak şekilde büyüyor.

CI ayrıca, İstanbul’un sunduğu her şeyden faydalanan, farklı ve eşsiz bir VIP deneyimine sahip. VIP programında, koleksiyoncuların evlerinin, tarihi mekânların ve şehirdeki gizli alanların özel koleksiyon turları yer alıyor. Ayrıca bu yıl CI, Hasan Bülent Kahraman’ın küratörlüğünü yapacağı Collectors’ Stories / Recent Acquisition sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, önde gelen Türkiyeli koleksiyonerler tarafından edinilen yeni eserler yer alacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.