Sónar İstanbul +D ilk programı açıklandı

Bu yıl 3. kez Zorlu PSM‘de gerçekleşecek müzik, yaratıcılık ve teknoloji odaklı festival Sónar İstanbul, Lalin Akalan küratörlüğünde Digilogue’un desteğiyle hazırlanan +D programının ilk detaylarını açıkladı.

Sónar İstanbul +D, ücretsiz katılıma açık gerçekleşecek atölyeler, sunumlar, interaktif enstalasyonlar, mini dersler, paneller, sanatçılarla konuşmalar ve MarketLab alanındaki deneyimlerle ziyaretçilerini geleceğe bir adam daha yaklaştıracak.

Yeni nesil müzik aletlerinden, DJ atölyelerine; yaratıcı endüstriler ve dijital araçlar üzerine eğitim programları ve atölyeler; girişimcilerin yeni projelerini gösterebilecekleri stantlar; alanında uzman sanatçıların sunumları, müzisyen konuşmaları ve interaktif enstalasyonlara uzanan renkli Sonar İstanbul +D programı; İstanbullu tüm müzikseverleri ve teknoloji tutkunlarını bekliyor.

Etkinliğin merkezi Barselona’nın ardından en kapsamlı +D içeriğine sahip Sónar İstanbul, Digilogue’un katkılarıyla hazırladığı programıyla müzik, yaratıcılık ve teknolojiye ilgi duyanları, 9 Mart Cumartesi günü 10:00-20:00 saatleri arasinda Zorlu PSM’deki Digilogue Space, Sky Lounge ve Meydan Fuaye alanına davet ediyor.

Ücretsiz katılıma açık +D programında; Spotify Berlin tarafından verilecek sanatçılar ve plak şirketleri için özel olarak düzenlenen Masterclass; BugLab, LITE:DECOL gibi yaratıcı endüstriler alanında bir araya gelen komüniteler ve eğitim programları Sónar’ın gece programında yer alacak.

Ben Frost, TUNDRA Collective, Gazelle Twin gibi isimlerle gerçekleştirilecek özel sanatçı konuşmaları; Female Perspectives paneli, Women in Tech isimli teknolojide kadının yerinin tartışılacağı  paneller; Didem Yalınay’ın Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü için hayata geçirdiği , Türkiye’de göçmen sağlığı  meselesiyle ilgili verileri görselleştirdiği enstalasyonu; yapay zeka ve müzik atölyesi; üç boyutlu yazıcı markası olan 3Dörtgen’in enstalasyonu; Memo Akten’in Sonar İstanbul için özel olarak yeniden hazırladığı Body Paint enstalasyonu;  yeni medya sanatçısı Kerem Demirayak’ın düzenleyeceği canlı görsel-işitsel performans atölyesi; ses mühendisi, DJ ve prodüktör Çağan Tunalı’nın miks teknikleri atölyesi; Zeynep Burcu Kaya ve İpek Kuran ikilisinin sanal gerçeklik içerisinde kinestetik algı kullanarak mekan kurgusunun nasıl gerçekleştirileceğine dair düzenleyeceği VR atölyesi ve daha pek çok etkinlik yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.