PİLEVNELİ Mecidiyeköy’de yeni sergi: “Kâğıt”

PİLEVNELİ Mecidiyeköy, 12 Şubat – 24 Mart 2019 tarihleri arasında PİLEVNELİ Project tarafından gerçekleştirilen “Kâğıt” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.

PİLEVNELİ Mecidiyeköy’ün misafir programı kapsamında gerçekleştirilen ilk proje olarak izleyici karşısına çıkan “Kâğıt”, 100’ün üzerinde sanatçının kâğıt işlerine odaklanıyor.

Sergi, Türkiye çağdaş sanatında, 1960’lardan bugüne uzanan bir çizgide, kâğıt üzerine yapılan işler ve de bizzat materyal olarak kağıdın kullanıldığı yapıtları bir araya getiriyor. Araştırma odaklı bir sergi olan “Kâğıt”, hem usta hem de genç sanatçıların yapıtları ışığında bu alanı kapsamlı bir şekilde, her yönüyle ele alıyor. Sergide yer alan sanatçılar bilinçli bir şekilde üretimlerinde kağıdı tercih eden isimler olarak öne çıkarken, günümüz sanatındaki gelişmeleri, geçmişten bugüne bu alanda yaşanan değişim ve dönüşümleri de ortaya koyuyorlar.

“Kâğıt” sergisi bu alanda sunulan üretimlerdeki çeşitli eğilimleri, gençlerin ‘yeni ve heyecan dolu’ sesleri ile güçlü sanatçıların kâğıt üzerine koyduğu eserlerini bir araya getiriyor. Resimden heykele, fotoğraftan videoya, yerleştirmeye uzanan bir yelpazede üretim yapan sanatçıların ‘kâğıt’ işleri bu alanın sonsuz olanaklarını da izleyiciye gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.