SAHA Derneği’nde üç yeni koordinatör

SAHA, 2019 itibariyle üç koordinatörle güçlenen ekibiyle sanat alanındaki desteklerine devam ediyor. Çelenk Bafra direktörlüğünde kurulan yeni ekipte uluslararası destek projelerini yürüten Nazlı Yayla ve SAHA etkinliklerini programlayan Zeynep Dolanay’a son olarak üyelik ve kaynak geliştirme alanında Lale Yıldırım katıldı.


Nazlı Yayla (1990, İstanbul), Robert Kolej’den mezun oldukan sonra Boston Üniversitesi’nde Sanat ve Mimarlık Tarihi ve Sosyoloji bölümlerinde çift anadal eğitimini tamamlamasının ardından Sabancı Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. Üniversite yıllarından itibaren Museum of Fine Arts-Boston, Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul Modern, Rezan Has Müzesi ve Art On İstanbul gibi çeşitili sanat kurumlarında çalıştı. Art Unlimited’da sanat yazarlığı yapıyor ve SAHA Derneği’nde Proje Koordinatörü olarak çalışmalarına devam ediyor.

Zeynep Dolanay (1994, İstanbul), Londra merkezli International School of Creative Arts’tan mezun olduktan sonra, eğitimine Central Saint Martins Güzel Sanatlar Bölümü’nde devam etti. Üniversite yıllarından beri Londra ve New York’ta Rodeo, Vitrine, Maria Stenfors, Albany Arts Communications ve Studio Rirkrit Tiravanija gibi farklı sanat kurumları ve sanatçı atölyelerinde çalıştı. SAHA Derneği’nde Etkinlik Koordinatörü olarak çalışmalarına devam ediyor.

Lale Yıldırım (1989, Denizli), Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletme bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans programını tamamladı. 8 yıl bale eğitimi almış olup aynı zamanda Royal Academy of Dance öğrencisidir. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda yedi yıl boyunca Lale Kart Üyelik Programı’nda çalışan Yıldırım, 2016 – 2018 yılları arasında Lale Kart Üyelik Programı Koordinatörü olarak görev aldı. Şubat 2019 itibariyle görevine SAHA Derneği’nde Kaynak Geliştirme ve Üyelik Koordinatörü olarak devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.