Atölye Modern’de bahar dönemi başlıyor

İstanbul Modernin yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern, 19 Mart 2019’da Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi seminerleri ile başlıyor.

Programda bu sezon Mario Levi ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Yusuf Taktak ile Türkiye’de Çağdaş Sanat Okumaları, Çağdaş Sanatı Anlamak ve Haydar Ergülen ile Şiir Çalışmaları gibi eğitimler ve seminerler gerçekleşecek.

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, farklı yazı türlerinin, yazar Mario Levi’nin denetiminde tüm katılımcılar tarafından paylaşıldığı bir seminer ve sohbet dizisi.

Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi, Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) işbirliğinde günümüz sanatını yorumlamada sanatın tarihsel gelişimini keşfe davet ediyor.Türkiye’de Çağdaş Sanat Okumaları, Türkiye sanatını anlamak ve yorumlamak için katılımcılarına yeni bir bakış açısı sunuyor.

Şiir Çalışmaları, İnsana ve yaşama dair olan sözel imgenin, şair Haydar Ergülen’in yönetiminde nasıl şiire dönüştüğünü işliyor.

Çağdaş Sanatı Anlamak: Çağdaş sanat nedir, biçim ve anlatı çeşitliliği ile nasıl ayrışır gibi temel soruların yanıtlarını arıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.