SUB’tan iki açık çağrı

Çanakkale menşeli kültürlerarası yapılanma ve alan sub, bahar sezonunu, Nisan 2019’da ‘Özgeçmiş’ konulu bir açık çağrı ile başlatıyor. Son başvuru tarihi 31 Mart 2019.

Sub, ayrıca 2019 yılında Nisan’dan Ekim’e dek 5 konuğu, konuk programı kapsamında ağırlamayı planlıyor. Konuk programı için başvurular 27 Ağustos 2019 tarihinde sona eriyor.

Açılış: Özgeçmiş

Günümüzde sıkça kullandığımız ‘Özgeçmiş’ formatını tartışmaya açmayı amaçlayan çağrı, bir grup sergisi ve onun etrafında şekillenen etkinlikler ile devam edecek. Sanat formunda herhangi bir sınırlandırma olmaksızın başvurulabilecek açık çağrı, özgeçmişin günümüz anlamını ve fonksiyonunu tartışmaya açan işleri ve alternatif özgeçmişleri bekliyor.

Konuk Programı

sub, Çanakkale’nin çokkültürlü Havra muhitinde, 2017 yılında İlayda Tunca’nın girişimi ile dönüşüme girerek fonksiyon kazanmaya başlamış toplamda 90 m2’lik bir çalışma, sergileme ve ikamet alanıdır. 2018 yılında Hazal Sipahi’nin koordinatörlüğünde gerçekleşen, özellikle gençlerin kendilerini çevreleyen güncel meseleleri yaratıcı ve özgürce ifade etmek için ilham ve motivasyon bulabilecekleri alternatif ve güvenli bir alan yaratmayı amaçlayan beş aylık kültür ve sanat projesi RJNR ile 21 konuk ve 20 etkinlik ağırladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.