Bauhaus Dessau Foundation’dan açık çağrı

Bauhaus Dessau Foundation, 12 Haziran – 9 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Bauhaus Lab 2019 için açık çağrıda bulunuyor. Açık çağrıya başvurmak için son tarih 15 Nisan 2019.

Mimarlık, tasarım, küratöryal çalışmalar ve sanat ve tasarım tarihi alanında çalışan genç profesyoneller başvurabilir. Katılım ücretsiz ve tüm katılımcılara Bauhaus Dessau’da çalışma alanı sağlanacak. En fazla 8 katılımcı uluslararası bir jüri tarafından seçilecek.

1936 yılında, bir yıl önce Londra’ya göçen Marcel Breuer, Isokon Furniture Company için bir masa tasarladı. Masa, Breuer’in komşuları ve yenilikçi çocuk kitaplarının yazarları olan Gilbert ve Winifred “Mainie” Cousland tarafından Victoria and Albert Museum’a miras olarak bırakıldı. Şimdi ise V&A’de yer alan Bauhaus objelerinin kapsamlı koleksiyonunu bir parçası.

The Bauhaus Lab “Out of the suitcase: A dispersed collection”, bu koleksiyondan seçilmiş parçaları çalışacak ve kökenleri ve göç hareketlerini, sergi kariyerlerini ve tarih yazımını araştıracak. Araştırma bulguları Bauhaus Building’de deneysel bir sergide sergilenecek ve Aralık 2019’da gerçekleşecek Collecting Bauhaus konferansına bir katkı sağlayacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.