Erkan Öznur, Never Spoken Again: Rogue Stories of Science and Collections’ta

ICI (Independent Curators International)’nin küratörlük alanındaki gelişmekte olan sesleri destekleyen yeni program serisinin bir parçası olan Never Spoken Again: Rogue Stories of Science and Collections, modern koleksiyonların doğuşunu, onları devam ettiren sanat kurumlarını ve köklerine bağlı hikayelerini yansıtan gezgin bir sergi.

ICI’s Curatorial Intensive mezunu olan Kolombiyalı küratör David Ayala-Alfonso’nun küratörlüğünü yaptığı sergide Türkiye’den Erkan Öznur da yer alıyor.

Kurumsal koleksiyonların yaşamlarımızı nasıl düzenlediğini göz önünde bulunduran Never Spoken Again, çalışmaları maddi kültür, ikonografi ve siyaset bilimi eleştirisi yapan sanatçıları bir araya getiriyor. Bu uygulamalar sadece toplanan nesneleri ve dolaşımını kolaylaştıran dağıtım sistemlerini değil aynı zamanda ticaret yaptıkları disiplinleri ve çalışma konularını da inceliyor.

Never Spoken Again: Rogue Stories of Science and Collections, ICI’s Curatorial Intensive’in mezunlarına fırsat sunarak gelişmekte olan küratörlük seslerini savunmayı amaçlayan Hartfield Foundation’ın desteğiyle öncülük eden yeni bir dizi programın bir parçası. Sergi, 30’dan fazla ülkeden Curatorial Intensive mezunları tarafından sunulan 66 teklif arasından seçildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.