Bodyinperform’da görev değişikliği

2017 yılında kurulan performans platformu bodyinperform‘da  kurucu direktör ve performans sanatçısı Ayça Ceylan, direktörlük görevini sanat tarihçisi Serra Rodoplu’ya devretti. Ceylan, bodyinperform‘da yaratıcı direktör olarak yer alacak.

Serra Rodoplu, Başkent Üniversitesi Sanat Tarihi ve Müzecilik bölümünden mezun olduktan sonra, eğitimine Academy of Art Architecture and Design in Prague’da küratoryel çalışmalar alanında devam etti. Ardından yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi’nde Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat tarihi alanında tamamladı. TOBB Üniversitesi, SALT, İKSV gibi çeşitli eğitim ve sanat kurumlarında rol aldı. İzmir ve İstanbul arasında sergi, sanatçı atölyeleri ve etkinlikler gerçekleştirmektedir.

*BiP (bodyinperform) 2017 yılında kurulan, İstanbul merkezli bir performans sanatı platformudur. Performans sanatçılarını performans küratörlerini, performans sanatı alanındaki araştırmacıları, performans sanatı izleyicisini bir araya getirerek performans sanatı alanındaki üretimlerin çeşitliliği arttırmak ve performans kuramın tartışılmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan bodyinperform BİPperformans, BİPsergi, BİPatölye, BİPkonuşma ve BiPfilm olmak üzere 5 bölümü içerir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.