Collecteurs, Kickstarter üzerinden fon toplama kampanyası başlattı

Özel sanat koleksiyonerlerine ait eserlere erişim sağlama misyonuyla yola çıkan Collecteurs,  Kickstarter üzerinden kitlesel fonlama sürecini başlattı.

Özel Koleksiyonların Kolektif Müzesi olarak dabilinen organizasyon, aynı zamanda koleksiyonerlere, koleksiyonlarını kolayca organize edip başkalarıyla paylaşabilecekleri bir platform sağlıyor.

Dijital  bir  müze  ve  medya  platformu  olan  Collecteurs’ün  özel  koleksiyonlarda  bulunan sanat  eserlerinden  oluşturduğu  sanat  veri  tabanı  koleksiyonerlere,  koleksiyonlarını global   bir   kitleye   ulaştırmak   için   fırsat   verirken;   küratörlere,   sanatçılara   ve sanatseverlere   araştırma,   eğitim   ve   sergileme   alanlarında   yararlanabilecekleri kaynaklara  erişim  sağlıyor. Aynı  zamanda  bir  yayın  platformu  olan  Collecteurs,  dergi bölümünde de ilham veren sergilere, detaylı raporlara ve özgün hikayelerle röportajlara yer veriyor. Dijital dergilerindeki güçlü içerikler sayesinde okuyucularına ilham vererek pozitif yönde bir sosyal değişimi teşvik ediyor.

Başlatmış olduğu bu kitlesel fonlama süreci ile Collecteurs, sanatçıları, koleksiyonerleri, izleyicileri,  küratörleri,  tarihçileri  ve  ilgili  herkesi,  bu  platformu  hep  birlikte  geliştirmek için özel koleksiyon eserlerinden oluşan geleceğin dijital müzesini kurmaya çağırıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.