Bodyinfperform’dan açık çağrı

bodyinperform, bu yılki teması “Beni ait olduğum eve götür!” kapsamında küratörlüğünü performans sanatçı Ayça Ceylan‘ın üstlendiği performans serilerine Ankara’da devam ediyor.

Platform, 25 Mayıs 2019 tarihinde Ankara KOVA Art Space’te gerçekleşecek BiPperformans serilerinin ilki için açık çağrı yapıyor. 9 Mayıs, 18:00’a kadar performans taslaklarınızı bodyinperform@gmail.com adresine iletebilirsiniz.

Taslaklarınızda performansınızın ismi, süresi, kavramsal içeriği, kısa özgeçmişiniz ve performans sanatı sizin için ne ifade ediyor bölümlerinin 600 kelimeyi geçmeyecek tek bir pdf dosyasında iletilmesi gerekmektedir. Ankara’da performans sanatının görünürlüğün arttırmayı amaçlayan performans günü, sadece Ankara’da ikamet etmekte olan sanatçıların ve Ankara’da eğitimine devam eden lisans, lisans üstü, doktora öğrencilerinin önerilerine açıktır.

Seçilen tüm performanslar için mekan, tanıtım ve proje danışmanlık desteği sunulacaktır. Fongogo üzerinden kitlesel fonlamaya açılacak olan performans gününde buradan gelecek desteğe bağlı olarak sanatçılara prodüksiyonel destek verilebilir.

Performanslar, performans sanatçısı ve bodyinperform’un yaratıcı direktörü Ayça Ceylan ve sanat tarihçisi ve bodyinperform’un direktörü Serra Rodoplu tarafından seçilecek. 12 Mayıs’ta platformun sosyal medya hesabın üzerinden seçilen projeler duyurulacak.

“beni ait olduğum eve götür!” bir ev arama yolculuğudur. Bu yolculukta kimimiz fiziksel evimizi, kimimiz evimiz ilan edeceğimiz duygulanımlarımızı, kimimiz mutluluğun sırrını, kimimiz ise cennet ve cehennem arasındaki insanlık hallerini sorgulayıp, dururuz. Tüm bu arayışların eşliğinde o an, orada olan ve yaşamın tapınağı diye adlandırılan beden her şeye tanık olanın kendisidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.