İKSV Alt Kat’ın CAMEKÂN projesi yeni katılımcılarını bekliyor

İKSV Alt Kat, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğiyle gerçekleştirilen CAMEKÂN projesinde Ağustos 2019 – Mart 2020 aylarında yer almak isteyen genç tasarımcıları bekliyor. Başvurular için son tarih 19 Haziran 2019 saat 18.00.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle Mart ayında başlayan projeyle İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nın ön cephesinde yer alan 6 metrekarelik vitrin, bir tasarım ve üretim alanına dönüşüyor.

CAMEKÂN, tasarımın temellerini oluşturan ve yeniden düşünmeyi hedefleyen Nokta, Çizgi, Form, Renk, Doku, Boyut, Hareket, Simetri / Asimetri, Pozitif / Negatif başlıklarından biri ya da en fazla üçünü kullanabilecekleri işlerle katılmak isteyen tasarımcılara sınırsız bir hareket alanı sunuyor. Üretilecek tasarımlar, 2,5m x 2,4m’lik, 30 cm derinliğindeki camekân içinde sergilenecek.  Tasarımcılar işlerini üç ya da iki boyutlu; tipografi, fotoğraf, video gibi farklı malzeme veya baskı yöntemlerini kullanarak hazırlayabilir. 

Başvurular İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova; İKSV Kurum Kimliği ve Yayınlar Direktörü Didem Ermiş; grafik tasarımcı ve GMK üyeleri Özge Güven, Emre Çıkınoğlu ile Ardan Ergüven’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

Ağustos 2019 – Mart 2020 aylarında CAMEKÂN’da sergilenecek tasarım için başvurular 19 Haziran 2019 günü saat 18.00’de sona erecek, projeye öğrenimi devam eden ya da üreten 26 yaş ve altındaki grafik tasarımcılar ve iletişim tasarımcıları katılabilir.

Şubat ayında sona eren ilk açık çağrının ardından Mart, Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarının Camekân tasarımcıları seçici kurul tarafından belirlenmiş; Ceren Abay, Nagihan Aydınlık, Talip Özer, Alp Eren Tekin ve Nazmiye Sena Yılmaz’ın tasarımları seçilmişti. Genç tasarımcıların işleri İKSV Alt Kat’ın ön cephesinde sergilenmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.