BİFO, 20 yıllık tarihinin en yüksek doluluk oranına ulaştı

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Borusan Quartet ve Borusan Müzik Evi 2018–2019 konser sezonu sona erdi. Avrupa turnesi dâhil yoğun bir sezon geçiren BİFO, 20 yıllık tarihinin en yüksek doluluk oranına ulaştı.

BİFO, sezon boyunca gerçekleştirdiği 12 konserde 20 bin 430 bilet kapasitesinin 20 bin 278’ini izleyicilerine ulaştırarak %99 doluluk oranına ulaştı.

2018 Ekim’indeki Açılış Konseri’nde bir dünya prömiyerine imza atarak Fazıl Say’ın Flüt Konçertosu’nu izleyiciyle buluşturan BİFO, 20. yılını yıldız solistlerle kutladı. İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te gerçekleşen konserlerinde Katia & Marielle Labèque, Mischa Maisky, Rudolf Buchbinder, Evelyn Glennie, Denis Kozhukhin, Ryan McAdams, Miah Persson, Dorottya Láng, Rame Lahaj, Adam Plachetka, Nemanja Radulović, Bülent Evcil ve Gülsin Onay’la aynı sahneyi paylaştı.

Her yıl yurtdışındaki başarılarına bir yenisini ekleyen BİFO, 5-13 Aralık 2018 tarihleri arasında, Stuttgart, Friedrichshafen, Amsterdam, Aachen ve Paris’e uzanan bir turne gerçekleştirdi. Avrupa turnesinin ilk konserinde Daniel Hope’a, sonraki konserlerde ise Nemanja Radulović’e eşlik eden Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO, Avrupalı müzikseverlerin bir kez daha beğenisini kazandı. Toplam beş konserde 8000’i aşkın müziksevere ulaşan BİFO; turnenin son durağında, Paris’te ünlü Théâtre des Champs Elysées’deydi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.