Londra Mimarlık Festivali’nde panel: “Sınır Açık / Open Boundary”

Turkish Trade Center, bu yıl 1 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Londra Mimarlık Festivali kapsamında bir panel düzenliyor. 4 Haziran Salı günü saat 17:30’da Londra merkezinde gerçekleşecek olan Sınır Açık / Open Boundary başlıklı panel, mimarlık ve tasarımın güncel etkileşimleri üzerine açık bir tartışma alanı sunuyor.

MeMAlondon tarafından organize edilen Sınır Açık / Open Boundary’nin konuşmacıları arasında IN-BETWEEN Tasarım Platformu Kurucu Ortağı Dilek Öztürk; Salon Architects’in kurucusu Alper Derinboğaz; akademisyen Zeynep Aydemir ve MeMAlondon’ın kurucusu Mert Eyiler bulunuyor.

Sınır Açık / Open Boundary, Göbeklitepe’den referansla mimarlığın sıfır noktası ve gelecekteki mimarlık/tasarım yapma biçimlerimizin sınırlar ile bağlantısı üzerine bir yuvarlak masa tartışması formatında gerçekleşecek. Sınır, limit, çeper, açıklık gibi durumların çeşitlemelerinin mimarlık bağlamında tartışılacağı Sınır Açık / Open Boundary; açık sınırların  günümüz kentlerinde yaratacağı etkileşimleri ve bu etkileşimlerin globaldeki potansiyelleri üzerine odaklanıyor.

Londra Mimarlık Festivali kapsamında gerçekleşecek olan Sınır Açık / Open Boundary’nin moderatörlüğünü MEF Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Zeynep Aydemir üstlenecek. IN-BETWEEN Tasarım Platformu kurucu ortağı Dilek Öztürk, Sınır Açık / Open Boundary kapsamında tasarımın “yumuşatıcı bir güç” olduğu günümüz toplumunda tasarım üzerinden değer yaratmayı ve üretim endüstrisin potansiyelini kullanarak global tasarım markası oluşturma modellerini IN-BETWEEN’in metolodojileri ve platformun kürate ettiği tasarım projeleri üzerinden anlatacak. Salon Architects’in kurucusu Alper Derinboğaz, Kaunas’taki Bilim Adası projesi üzerinden; mimarlığın sıfır noktası ile bugün mimarlık üzerinden tartıştığımız olası gelecek senaryoları arasında kurabileceğimiz bağlantılar hakkında konuşacak. Mert Eyiler özellikle Londra’da pratik ettiği işleri üzerinden sınırlar olmayan bir tasarım dili üzerine konuşacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.