Fulya Erdemci ve Pelin Tan, The Rural Assembly’de

Whitechapel Gallery tarafından Contemporary Art and Spaces of Connection başlığıyla 20 – 22 Haziran 2019 tarihleri arasında Whitechapel Gallery ve Wysing Arts Centre’da düzenlenen The Rural Assembly, 2018 yılında geliştirilen bir dizi kamu programı ve araştırmaya dayanıyor.

Program University of Aberystwyth, İstanbul Bienali, Manchester Metropolitan University, Myvillages ve Wysing Arts Centre işbirliğiyle düzenleniyor. The Rural Assembly’e Türkiye’den Fulya Erdemci ve Pelin Tan davet edildi. Erdemci ve Tan’ın katılımına SAHA destek sağlıyor.

2018 boyunca geliştirilen bir seri kamusal program ve araştırma sonucunda şekillenen The Rural Assembly, kırsal-kentsel ikililiğini ele alan, kırsal yaşam ve kültür ilişkisine dair varsayımları sorgulayan güncel sanatçı ve yaratıcı alanlarda çalışan profesyonellere odaklanır.

The Rural Assembly, yereli küresele bağlayarak sanat ve kırsal üzerine uluslararası ve disiplinler ötesi bir iletişim önerir.The Rural Assembly sanatçıların yerleşmiş ve dayatılmış kır ve kent ayrımına verdiği cevapları ele alır. Yeniden tasarlanan çiftçilik pratiklerinden gıda sistemlerine, mimariden kamusal projelere ve transnasyonal yerel ağlara, üç günlük bu program sanatçı, küratör ve akademisyenleri sanatın kırsal bağlamdaki rolünü tartışmaya davet eder.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.