Azade Köker Jameel Arts Centre’ın “Second Hand” sergisinde

Jameel Arts Centre, 3 Temmuz – 23 Kasım 2019 tarihleri arasında ‘Second Hand’ başlıklı grup sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide Türkiye’den Azade Köker de yer alıyor.

Second Hand, çağdaş sanat uygulamasındaki maddeselliği keşfeden Art Jameel Collection’dan eserleri bir araya getiriyor. Heykel, enstalasyon, asemblaj, çizim, fotoğraf, resim ve performans aracılığıyla ifadenin farklı şekillerine odaklanan çalışmalar, maddenin neyi ifade ettiği anlayışını ve maddeyi algılama yolunu tartışıyor.

Sergi, materyal ve nesneye dayalı uygulamalara küresel yaklaşımı vurgulayan yerel, bölgesel ve uluslararası sanatçıları kapsıyor. Sanatçılar, işlerinde genellikle banal ve gündelik nesnelere yer verdikleri geleneksel ve geleneksel olmayan, el yapımından makine üretimine, “yapım” yaklaşımları keşfediyor.

Sergide yer alan 18 sanatçı ve kolektif; Adel Abdessemed, Haig Aivazian, Abbas Akhavan, Diana Al-Hadid, Doa Aly, Fayçal Baghriche, Walead Beshty, Vikram Divecha, Jason Dodge, Zahrah Al-Ghamdi, Bita Ghezelayagh, Mohammed Kazem, Azade Köker, Cinthia Marcelle, Keita Miyazaki, Slavs and Tatars, Moffat Takadiwa ve Mario García Torres.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.