Reseo Conference 2019 Brüksel’de düzenleniyor

RESEO Conference 2019, “Getting Closer: Authentic Collaboration Through Opera, Music and Dance” başlığıyla 26 – 28 Eylül 2019 tarihleri arasında European Network for Opera and Dance Education (Reseo) tarafından Brüksel‘de gerçekleştiriliyor. Konferans, La Monnaie / De Munt işbirliği ile düzenleniyor.

Avrupa’daki “Get Close to Opera” projesinden ilham alan RESEO Conference 2019, La Monnaie / De Munt ile birlikte farklı sosyal ve kültürel geçmişlere sahip gruplarla ve çeşitli yeteneklerle eğitim çalışmalarına göz atmaya, toplumsal farkındalığa çeşitli yaklaşımları analiz etmeye ve daha geniş bir düzeyde, kültürün Avrupa toplumuna neler sunabileceğini keşfetmeye davet ediyor.

Opera, müzik ve dans eğitimi giderek yerel topluluklarla bağlantı kurmak için geçerli bir araç olarak kabul edilmektedir. Katılımcı kültürlerarası projeler, toplulukları kendi yaratma kapasitelerini keşfetmelerine izin verirken, aksi takdirde temas etmeyecek olan gruplar arasında değiş tokuş yapmayı sağlıyor.

Ancak, katılım sürecindeki zorluklar nelerdir ve sanat eğitimi profesyonelleri bunları nasıl aşabilir? Bu gün ve yaşta erişilebilirlik ne demektir ve katılımcı yapımlar mümkün olan en geniş kitleyle nasıl bağlantı kurabilir? Sanat eğitimcileri kendi uygulamalarını keşfetmeye ve geliştirmeye nasıl devam edebilir?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.