Bozcaada Caz Festivali başlıyor

3dots, allaturca ve Pavli Bozcaada işbirliğiyle gerçekleştirilen Bozcaada Caz Festivali, bu yıl 19 – 21 Temmuz 2019 tarihleri arasında Kendine Has ve Volkswagen‘in katkılarıyla düzenlenecek.

Bozcaada’nın dört bir yanında gerçekleşecek sürpriz konserler, tadım ve gastronomi etkinlikleri, söyleşiler, beden odaklı atölyeler, çocuk atölyeleri ve keşif rotaları içeriğiyle müzik dışı disiplinlerden oluşan Bozcaada Caz Festivali Keşif programı, festivalin enerjisini tüm adaya yayıyor.

Bozcaada Caz Festivali, bu yıl içerisinde Londra Caz Festivali, Kopenhag Caz Festivali ve Bimhuis Amsterdam gibi 35 farklı ülkeden organizasyonların, kuruluşların ve girişimcilerin olduğu Avrupa Caz Ağı’na katıldı.

Festivali bu yılki programı yine türler arası geçişlerle dolu. Festival sahnesinde bu yıl, Londra’dan çıkan ve çağdaş cazın en heyecan verici yeteneklerden biri olarak görülen davulcu ‘Yussef Dayes’; yerli müziğinin en etkileyici kadın vokallerinden ‘Birsen Tezer’; blues ve caz müziği Anadolu’nun tarihi ile sentezleyen ‘Erkan Oğur Anatolian Blues Project’; caz ve hiphop’ı kendine özgü tarzda harmanlayan Berlin’in dinamik ismi ‘Bobby Rausch ft. Giw’; Tuluğ Tırpan, Eylem Pelit ve Volkan Öktem’in yeni projesi ‘Pow Trio’ ve çok daha fazla ismi ağırlıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.