Dose Art Space’te yeni sergi: “Vitrinde Teşhir Var”

Dose Art Space, 2 Ağustos – 2 Eylül 2019 tarihleri arasında “Vitrinde Teşhir Var” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Sergi, Dose Coffee and Dose Art Space’in alternatif sergileme deneyimini pekiştirmek amacıyla genç sanatçıların farklı disiplinlerden çalışmalarını günlük hayatın akışına dahil ediyor.

Dört yıldır Beyoğlu’nda Tomtom Mahallesi’nde faaliyet gösteren Dose Coffee geçtiğimiz haziran ayında Dose Art Space’i hayata geçirdi. Platform, sanatçıların disiplinlerarası çalışmalarına özgür bir “alan” açmayı hedefleyen, sanatı, yaşam içerisine dahil ederek ulaşılabilir kılmayı, ziyaretçileriyle de ortaklaşa çalışmalar yapmayı amaçlıyor.

19. yüzyılda batılılaşma hareketlerinin resim sanatını etkilemesi ile başlayan ve günümüze kadar uzanan Çağdaş Türk Sanatı’nın oluşum sürecinde; sergileme etkinliklerinin en önemlilerinden biri ‘Vitrin Sergileri’ydi. Bu anlamda Vitrinde Teşhir Var sergisi ülkemizde sergileme kültürünün gelişim evrelerinden biri olan ‘Vitrin Sergileri’nin edindiği misyonu günümüze taşımayı amaçlıyor. Pera’daki dükkânların vitrinlerinde sanat eserinin sergilendiği döneme atıfta bulunan bir nitelikte karşımıza çıkan sergiyi Emrah Çoban ve Esma Kızılırmak hazırladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.