bang. Prix TouchDesigner Summit 2019’da

Kanada’nın Montreal kentinde düzenlenen TouchDesigner Summit, bu yıl 20. kez 17 – 19 Ağustos 2019 tarihleri arasında 21 konuşma, 45 atölye çalışması, laboratuvarlar, performanslar ve topluluk buluşmalarına ev sahipliği yapıyor.

Etkinlikte bu yıl yer alan atölye çalışmaları arasında Türkiye’den bang. Prix tarafından düzenlenen bir çalışma da var. bang. Prix, “Dijital Sanat Alanında Çalışan Sanatçıların Uluslararası Mobilitesi” projesinin sonuçlarını düzenleyeceği bir atölye ile paylaşacak.

Gençlerin teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini desteklemek hedefiyle yıl boyunca farklı sergi ve etkinliklerle dinamik kalan inovasyon ekibi ArtBizTech’in ana destekçiliğini üstlendiği bang. Prix programı, dijital sanatlar alanında üretim yapan gençleri uluslararası arenada görünür kılmak adına geçtiğimiz aylarda Londra’da da bir sergi düzenlemişti.

TouchDesigner Summit etkinliğindeki konuşma programı kapsamında bang. Prix ekibi, dünyanın 22 ülkesinden katılım sağlanan, tasarım odaklı düşünme metodolojisiyle gerçekleştirdiği “Dijital Sanat Alanında Çalışan Sanatçıların Uluslararası Mobilitesi” projesinin sonuçlarını aktaracak. Etkinlik kapsamında ayrıca, daha önce Akbank Sanat, Sonar Festival ve Londra’da gerçekleştirilen çalıştayların devamı olarak, dijital sanatlar alanındaki sorunlara yaratıcı çözüm fikirleri geliştirilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.