Üretimhane kapılarını açtı

Sanat, kültür, yaratıcılık alanlarında yapılan tartışmaları zenginleştirmek, üretilen fikir ve projeleri desteklemek, katılımcılar arasında etkileşim yaratmak amacıyla kurulan Üretimhane kapılarını açtı.

Çoksesli ve katılımcı bir platform olan Üretimhane; Beyoğlu’nda Küçük Parmakkapı Sokak’taki mekânında atölye çalışmalarına, güncel ve kuramsal tartışmalara, söyleşilere ve sergilere yer veriyor. Yaratıcı endüstrilerde çalışan veya bağımsız olarak proje, eser ve iş üreten kişiler Üretimhane’nin ortak çalışma alanını ücretsiz olarak kullanabiliyor. 

Üretimhane’den disiplinlerarası etkinlikler

Üretimhane’nin ilk etkinlikleri mimarlıktan dijital sanata, psikolojiden sahne sanatlarına kadar pek çok disipline temas ediyor. Bu etkinliklerin yanı sıra yeni programlar, sergiler ve iş birlikleri için çalışmalar devam ediyor.

Dr. Esra Bici Nasır, 29 Ağustos ve 17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek “Müze Salon Anlatıları” etkinliğinde, edebiyattan ve sosyolojiden ‘müze-salon’ pratiğine dair yorumlamaları inceleyecek. Katılımcıların paylaştıkları anılar ve fotoğraflar ile gündelik yaşamdan yalıtılmış salonlarla ilgili karma sergi düzenlenecek.

Sanat ve teknolojinin kesişiminde projeler üreten ve sunumlar gerçekleştiren Onur Çömlekçi, 31 Ağustos’ta “Neuropathy: Teknoloji, Sanat ve Hissizleşme” etkinliği ile Üretimhane’de olacak. Daha önce Digilogue Zirvesi: Future Tellers 2018’de ve üniversitelerde düzenlenen bu etkinlikte insanın, sanatın, teknolojinin değişimi ele alınacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.