38. Grafik Tasarım Sergisi için başvurular başlıyor

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından bu yıl 1 – 30 Kasım 2019 tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür Merkezi Beş Kubbe Salonu’nda gerçekleştirilecek 38. Grafik Tasarım Sergisine başvurular başlıyor. Yarışmaya erken katılım tarihi 6 Eylül 2019, son katılım tarihi ise 20 Eylül 2019.

Sergi, Eylül 2018 itibarıyla son bir yıllık süreçte üretilmiş işleri kapsayacak. Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen sergiye başvuran işler arasından belirlenecek GMK Ödülleri ve Özel Ödüller, 1 Kasım 2019 günü sergi açılışında gerçekleşecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Yarışmaya katılım için GMK üyesi olma şartı aranmıyor. Görsel kimlik tasarımı, geçtiğimiz yılki yarışmada pek çok kategoride ödülün yanı sıra Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü’nü kazanan Gizem Kara’ya ait olan sergide 34 kategori yer alıyor. Yarışmanın yeni kategorisi ise “Hareketli Afiş Tasarımı”.

38. Grafik Tasarım Yarışması’nın seçici kurulu Burcu Kayalar, Burcu Tokatlı, Prof. Dr. Emre Becer, Engin Kafadar, Geray Gençer, Hüseyin Sandık ve Orkun Demirelli’den oluşuyor. Öğrenci Projeleri Seçici Kurulu’nda ise Canan Tulca, Selahattin Sönmez ve Utku Lomlu yer alıyor.

Bikem Özsunay Vakfı Afiş Özel Ödülü, Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü, Emin Barın Logotayp Özel Ödülü, İhap Hulusi Afiş Özel Ödülü, Sait Maden Tipografi Özel Ödülü ve TÜYAP Kitap Kapağı Özel Ödülü, ilgili vakıf ve kurumların uzun yıllardır süregelen katkılarıyla verilmeye devam ediyor. GMK İllüstrasyon Özel Ödülü ise bu yıl TROY Apple Premium Reseller işbirliğiyle yarışma seçici kurulunun en iyi illüstrasyon olarak belirlediği çalışmaya verilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.