Hera Büyüktaşçıyan Toronto Biennial of Art’ta

Toronto Biennial of Art, Kanada’dan, ve dünyanın farklı yerlerinden birçok uluslararası sanatçı ve kolektifin katılımıyla 21 Eylül – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Candice Hopkins ve Tairone Bastien‘in küratörlüğünü üstlendiği etkinlikte, 20 yeni komisyon ve Toronto sahilinde veya yakınında 10 tesise kurulan 100’den fazla eser yer alacak. Bienale Türkiye’den Hera Büyüktaşçıyan da katılıyor.

Bienal, ipuçlarını dünyadaki en büyük tatlı su sisteminin bir parçası olan Ontario Gölü‘nden ve Toronto‘nun sürekli değişen sahil şeridinin çok katmanlı tarihçesinden alıyor. İkincisi, ağır sanayinin kalıntılarını, yoğun kat mülkiyeti gelişmelerini, aktif ve hizmet dışı askeri siteleri, kayıp nehirleri, imal edilmiş parkları ve insani ruhları içeren bir göç, sömürgecilik ve ticaret bölgesi olarak görülüyor.

İnsanlar, doğa ve ekonomiler arasındaki ihtimaller Bienal’in temel sorusunu şöyle ifade ediyor: “İlişki içinde olmak ne anlama geliyor?” Hem insan hem de insan dışı ilişkiler, birliği yeniden doğrulayabildiği ve ekosistemler yaratabildiği gibi, aynı zamanda kaygılara, aksaklıklara, anomiye ve yabancılaşmaya neden olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.