Herkes İçin Mimarlık Chicago Architecture Biennial’da

Chicago Architecture Biennial’in 3. edisyonu bu yıl 19 Eylül 2019 – 5 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşiyor. 22 ülkeden 80’den fazla katılımcıyı bir araya getiren bienalin başlığı …and other such stories.

Bienalin küratörlüğünü, Graham Foundation Sanat Yönetmeni Yesomi Umolu, küratörler Sepake Angiama ve Paulo Tavares üstleniyor. Bienalde bu yıl Türkiye’den Herkes İçin Mimarlık da yer alıyor.

…and other such stories, çeşitli uygulamalar ile küresel topluluklar, şehirler, bölgeler ve ekolojiler arasında ortaya attıkları sorular arasındaki bağlantıları ortaya çıkararak Chicago’dan çıkan anlatıları izliyor. Bienal, dört küratöryel çerçeveye odaklanıyor. “No Land Beyond” alternatif tasarımları ve toprak, doğa ve toplum arasındaki ilişkileri teşvik eden ait olma fikirlerine göz atıyor. “Appearances and Erasures” sosyal tarihler, kamusal alan ve anıtlarla ilgili paylaşılan ve tartışılan hatıraları araştırıyor. “Rights and Reclamations” mekanı savunuculuk ve aktivizm için bir site olarak yorumluyor. “Common Ground”, mimarlık alanı içinde ve dışında yeni işbirliği modellerini ve alışverişi öngörüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.