SAHA Studio, Amsterdam’dan Rijksakademie’yi ağırlıyor

SAHA Derneği, başlattığı misafir sanatçı ve küratör programı kapsamında SAHA Studio’da Hollanda’nın köklü sanat akademisi Rijksakademie’yi ağırlıyor.

Rijksakademie Strateji ve Geliştirme Direktörü Susan Gloudemans SAHA Studio’da 31 Ekim Perşembe günü saat 18:30’da her yıl dünyanın dört bir yanından 50’den fazla sanatçıyı ağırlayan misafir sanatçı programının içeriği ve başvuru süreçlerini anlatacağı bir sunum yapacak. Etkinlik için kontenjan sınırlı olup 22 Ekim Salı gününe kadar mutlaka kayıt yapılması gerekmektedir.

Sunum öncesinde SAHA ekibi, SAHA Studio ve Rijksakademie’nin yanı sıra ortaklık yaptığı diğer yurtdışı misafir sanatçı ve küratör programlarıyla ilgili ayrıca bilgi paylaşacak.

SAHA Derneği, Rijksakademie ile 2014 yılından bu yana sürdürdüğü iş birliği kapsamında sanatçılar Aykan Safoğlu, Belit Sağ, Kubilay Mert Ural’ın Rijksakademie’deki programa iki yıllık katılımlarını destekledi. Aynı ortaklık kapsamında davet edilen Özgür Atlagan ise 2020 sonuna kadar çalışmalarına Rijksakademie bünyesinde Amsterdam’da devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.