O’Art’ta yeni sergi: “Altı Üstü”

Odeabank’ın sanat platformu O’Art, 24 Ekim – 13 Aralık 2019 tarihleri arasında farklı disiplinlerden 7 sanatçının yer aldığı Begüm Alkoçlar küratörlüğünde gerçekleşen “Altı Üstü” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Sergi, tüm dünyanın en sıcak gündemi haline gelen ekolojik krizin ortasında insanın sorun alanlarını ve bu sorunları nasıl algıladığını eleştiriyor. 

Sergi dünyayı kuşatan ekolojik krizin ortasında insanın sorun alanlarını sorguluyor. Sorunların içgüdüsel ve zihinsel reddinin arkasını inceleyen sergi, görünen ve görünür kılınan algısını eleştiriyor. Sergide yer alan sanatçılar; Alper Bıçaklıoğlu, Atilla Galip Pınar, Aylin Zaptçıoğlu, Bora Aşık, Tan Taşpolatoğlu, Tarık Töre, Y.Bahadır Yıldız,  en derinde görünen ve insan zihninin görünmesine izin verebildiği sorunları odağına alan bir seçki ile karşımıza çıkıyor.

‘Altı Üstü’ sergisi görünür olanın insanın temel ihtiyaçları ile ilişkisini irdelerken, neyin görünür olduğuna dair bir analiz yapıyor. Sergi, insanın bilhassa sonuçları orta- uzun vadeli etkiye sahip olan ekolojik problemler gibi her daim şahitlik etmediği büyük meseleleri görmezden gelmeye meyilli olduğunun altını çiziyor. Güvencesizlik, belirsizlik, gelecek kaygısıyla mücadele eden bireyin, dünyayı kuşatan ekolojik krizin farkında olmayışına eleştirel bir bakış getiriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.