38. Grafik Tasarım Sergisi başlıyor

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun 1981 yılından bu yana düzenlediği, Türkiye’nin en köklü grafik tasarım etkinliklerinden Grafik Tasarım Sergisi’nin 38.’si, 1 – 30 Kasım 2019 tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen ve bu yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Beş Kubbe Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen sergi, Eylül 2018 itibarıyla üretilmiş grafik tasarım işlerini kapsıyor.

Serginin görsel kimlik tasarımı, geçtiğimiz yılki yarışmada pek çok kategoride ödülün yanı sıra Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü’nü kazanan Gizem Kara tarafından gerçekleştirildi. Bir yıllık bir süreçte, afişten kitap tasarımına, açık hava grafik tasarımından sergileme tasarımına farklı dallardaki üretimlere topluca bakma imkânını sunan serginin bu yılki yeni kategorisi ise hareketli afiş tasarımı.

Sergiye başvuran işler arasından belirlenecek, 27 kategorideki GMK ödülleri ve 7 özel ödül, sergi açılışında gerçekleşecek törenle sahiplerini bulacak. Bikem Özsunay Vakfı Afiş Özel Ödülü, Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü, Emin Barın Logotayp Özel Ödülü, İhap Hulusi Afiş Özel Ödülü, Sait Maden Tipografi Özel Ödülü ve TÜYAP Kitap Kapağı Özel Ödülü, ilgili vakıf ve kurumların uzun yıllardır süregelen katkılarıyla verilmeye devam ederken, GMK İllüstrasyon Özel Ödülü ise bu yıl TROY Apple Premium Reseller işbirliğiyle yarışma seçici kurulunun en iyi illüstrasyon olarak belirlediği çalışmaya verilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.