KeKeÇa Liverpool Bienali’nde

Liverpool Bienali’nin 11. edisyonu11 Temmuz – 25 Ekim 2020 tarihleri arasında The Stomach and the Port başlığı ile gerçekleşecek. Bienal, bu edisyonda yer alan sanatçıları açıkladı. Bienal’de Türkiye’den KeKeÇa da yer alıyor.

Bienal bu yıl beden kavramlarını araştırıyor. Bu edisyon, Batılı olmayan düşünme biçimlerine dayanarak, bireyi tanımlanmış, kendine yeterli bir varlık olarak algılamaya meydan okuyor. Bunun yerine vücut, sürekli olarak çevresini şekillendiren bir sıvı organizması olarak görülüyor.

Bu edisyonda, sanatsal uygulamaların bolluğuna dikkat çekilecek. Sanat eserlerinin birçoğu ses, doğrudan temsiliyetten kaçınmak, cinsiyet kategorilerini dengelemek veya yoğun temas biçimlerine bakmaya odaklanacak.

Bienal programı, genel ve beklenmedik alanlar, tarihi yerler ve kentin önde gelen sanat mekânları da dâhil olmak üzere Liverpool’un her yerinde sunulacak. Liverpool Bienali’nin erişimi, 2020’de ilk kez kentin tarihi Fabric bölgesine ve ötesine de yayılacak. Kentin canlı kültürel ortamına ışık tutacak olan dinamik ücretsiz sergiler, performanslar, gösterimler ve yan etkinlikler programı 15 hafta boyunca gözler önüne serilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.