Eldem Sanat Alanı’nda yeni sergi: “Memorative”

Eldem Sanat Alanı, 16 – 30 Kasım 2019 tarihleri arasında Elif Nur Aydın’ın “Memorative” başlıklı ikinci kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Eskişehir merkezli Elif Nur Aydın, sanat üretiminde kimlik, kolektif bilinç, toplum ve tarih konularına odaklanır. Malzemeleştirilişi oldukça geçmişe dayanan kil, bu yönden sanatçının düşündüğü ve tartıştığı konulara direkt olarak referans veriyor.

Seramik heykelleri, alışılagelmiş sırlı, pürüzsüz yüzeyler sunmak yerine, olduğunca az müdahale ile ham – hatta arkaik olarak okunabilecek, gözün gördüğü haller yerine hafızada bıraktığı izleri kurgular. Böylece kilin tarihsel sürecine, malzemenin biriken bilincine tanıklık ederiz. Tarih boyunca hazineler barındıran hazneler olarak işlevlerinin ardına saklı kalmış küpler bu sergide kendi kimliklerini açığa çıkarır. Elif Nur Aydın’ın, ‘Ağ’, 2019 sergisinin devamı niteliğinde okunabilecek olan, enstalasyon odaklı “Memorative”, komün kimlikleri yoğuran, şekillendiren normlar ve kodlar ardına gizlenmiş kimlikleri araştırır. Bireysel kimliği toplumsal bilincin zerreleri olarak kabul eden Aydın; toplumsal öğretiler, çevresel etkilenimler, tarihsel gelişmeler ışığında kişisel kimlik oluşumunu inceler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.