İKSV’den yeni bir çocuk kitabı: “Tiyatroda Bir Gün”

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 23. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Bernard van Leer Vakfı’nın desteğiyle hazırlanan çocuk kitabı Tiyatroda Bir Gün, minik okurları festivalde bir tiyatro oyununun nasıl gerçekleştiğini görmeye ve tiyatronun büyülü dünyasını keşfetmeye davet ediyor. Kitabı okuyan çocuklar ve yetişkinlere, tiyatroda dolaşırken kedi Romeo da eşlik ediyor.

Yazar Sevinç Erbulak ve çizer Gözde Eyce tarafından hazırlanan, yayın yönetmenliğini Burcu Ural Kopan’ın üstlendiği Tiyatroda Bir Gün başlıklı kitapta, çocuklar İstanbul Tiyatro Festivali’nde bir gösterinin nasıl gerçekleştirildiğini görebilecek ve tiyatroya dair yepyeni şeyler öğrenebilecekler. Tiyatroda Bir Gün, festival boyunca performans günlerinde Caddebostan Kültür Merkezi, DasDas, Moda Sahnesi, Toy İstanbul, UNIQ Hall, Zorlu PSM’nin yanı sıra İKSV Alt Kat’tan ve anlaşmalı kitabevlerinden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde hazırlanan Tiyatroda Bir Gün kitabı Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Feyza Çorapçı’nın danışmanlığında hazırlandı. 

Ücretsiz Etkinlikler

Tiyatroda Bir Gün kitabı, 23. İstanbul Tiyatro Festivali sırasında kitabın yazarı Sevinç Erbulak’ın katılımıyla düzenlenecek dört ayrı etkinlikte çocuklarla buluşacak. 22 Kasım Cuma günü Baba Sahne’de ve 23 Kasım Cumartesi günü UNIQ Hall’de olmak üzere 3-5 ve 6-8 yaş gruplarına yönelik olarak düzenlenecek olan etkinliklerde, çocuklar Sevinç Erbulak ile birlikte tiyatronun sahne arkasını birlikte deneyimleme şansı bulacaklar.

Tiyatroda Bir Gün kitabının okuma etkinlikleri, festivalin ardından İKSV Alt Kat’ta Cuma günleri devam edecek. Okullar ve gruplar için altkat@iksv.org adresine yazarak bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak mümkün.

Masal Sahnesi

İKSV Alt Kat ve İstanbul Tiyatro Festivali işbirliğiyle, Nisan – Temmuz 2019’da gerçekleştirilen İstanbul Masalları Yazım ve Anlatım Atölyesi’nde çocukların yazdığı masallar, festivalde seyircilerle buluşacak. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle, Deniz Soruklu Evren’in yürütücülüğünde düzenlenen atölyeye, İstanbul’un çeşitli bölgelerinden 7-9 ve 10-12 yaş gruplarında 30 çocuk katıldı. Çocukların atölyede oluşturdukları masalları paylaşacakları Masal Sahnesi, festival kapsamında 1 Aralık 2019’da Salon İKSV’de gerçekleştirilecek.

Atölye boyunca yazılan ve çocuklar tarafından resmedilen masallar Naristan isimli özel bir kitapta bir araya getirildi. Kitap, Masal Sahnesi etkinliğinin ardından izleyicilere armağan edilecek. Ücretsiz gerçekleştirilecek Masal Sahnesi etkinliğiyle ilgili bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için: tiyatro.iksv.org/tr/yirmiucuncu-istanbul-tiyatro-festivali-2019/masal-sahnesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.