Ziraat Bankası’ndan yeni bir galeri: “Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi”

Ziraat Bankası, İstanbul’da Tünel ve Ankara’da Kuğulu Sanat galerilerinden sonra, Ankara, Çukurambar’da Next Level AVM’de Çukurambar Sanat Galerisi’ni açıyor.

Çukurambar Sanat Galerisi, Ziraat Bankası koleksiyonu seçkilerinden oluşan ve 20. yüzyıl Türkiye resim sanatının tarihi yolculuğunu anlatan Türk Modernizminin Öncüleri başlıklı sergisi ile 22 Kasım 2019 günü açılıyor. Sergi 22 Kasım 2019 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Ziraat Bankası sanat değerlerini kurum dışına taşıyarak toplumla paylaşmak ve sanatı yaşanır kılmak için 1926’dan beri sanat ve sanatçıya verdiği desteği son dönemlerde “Sanat için, sanatın içinde” sloganıyla bütünleştirerek süreli sergilerin yanı sıra, kalıcı sanat mekanlarını da izleyicilerle buluşturuyor.

Kuruluş yıllarından başlayarak, Türkiye resim sanatının önemli yapıtlarını düzenli olarak toplayan Ziraat Bankası, Türkiye’nin en önemli sanat koleksiyonlarından birine sahip. Güzel sanatların bütün dallarını kapsayan ve kuruluşundan bugüne geçen süreç içinde gelişen, değişen sanat akımlarından yapıtları barındıran Ziraat Bankası Koleksiyonu, belgesel bir nitelik de taşıyor.

Ziraat Bankasının Çukurambar Sanat Galerisi’nin ilk sergisi olan “Türk Modernizminin Öncüleri”sergisi, eski çağlardan bugüne modernizmin gelişimini ele alıyor ve Türkiye’de bu akımın en önemli temsilcilerini bir araya getiriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.