adas’ta yeni sergi: “Bağlanma”

adas, 1 Aralık 2019 – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında Ayşen Urfalıoğlu‘nun “Bağlanma” başlıklı 7. kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçı son beş senedir üzerinde çalıştığı ve ilk kez sergileyeceği bir seçki ile bağlanma ve ayrılma kavramlarını, kişisel geçmişi üzerinden sorguluyor.

Ayşen Urfalıoğlu, canlı olmanın doğası gereği, yaşamın bağlanmalar ve ayrılmalardan ibaret olduğunu savunuyor. Bağlanma ilişkilerini nesneler üzerinden kuran sanatçı, geçmişten aldığı referanslarla işlerini oluşturuyor. Bağlanma kavramını, farklı bakış açılarıyla inceliyor ve düşüncelerini biyolojik, psikolojik, sosyolojik içeriklerle somutlaştırıyor.

Sanatçı;  koklama, dokunma, duyma, görme gibi duyuların uyaranlar olmadan hissedilemeyeceğini ve duyuların bir varlık belirtisi olduğuna işaret ediyor. Ayşen Urfalıoğlu, Bağlanma başlıklı kişisel sergisinde; iplikleri örerek oluşturduğu yerleştirmelerini, molekül ve hücre görsellerini yorumladığı tuval ve kağıt işlerini, bağlanmaya atıfta bulunduğu elbise yerleştirmesini ilk kez topluca bir arada gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.