Halka sanat projesi’nden yeni program: “Küratöryel Perspektiften Çağdaş Sanat Dinamikleri”

Halka sanat projesi, 14 Aralık 2019 – 25 Ocak 2020 tarihleri arasında 7 hafta boyunca Doç. Dr. Ayşegül Güçhan ve Dr. İpek Çankaya tarafından tasarlanıp geliştirilen “Küratöryel Perspektiften Çağdaş Sanat Dinamikleri” başlıklı bir programa ev sahipliği yapıyor.

Program, çağdaş sanat tarihinin köşe taşları ile çağdaş sanata akan ve onu besleyen kanalları, dolaşıma sokan ve yaygınlaştıran kurumları, çağdaş sanat sergilerine yön veren küratoryal yaklaşımları, özetle, çağdaş sanatın bağlamı ve dinamiklerini ele alıyor.

Şüphesiz benzer içerikler kuramsal ve uygulamalı boyutlarıyla defalarca ele alınmış olup bundan sonra da defalarca farklı çevrelerde tartışılacaktır. Bu seminer dizisi katılımcıları, bilgi birikimini aktarmaktan mutluluk duyan akademik gelenekten gelen eğitmenler ve alanda özverili çalışmalarda bulunmakta olan davetli sanat profesyonelleri rehberliğinde bir merakı keşfetmek, birlikte araştırmak ve paylaşmak için bir araya gelmeye davet etmektedir.

Eğitmenlerden teorik dersler, sanat profesyonellerinden deneyim paylaşımları, katılımcıların grup çalışmasıyla hazırlayacakları bir proje ve rehberli alan gezisinden oluşan eğitimin sonunda programı eksiksiz tamamlayan katılımcılar bitirme belgesi almaya hak kazanacaklar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.