ISCP, 25. yılını SAHA ile kutluyor

Bu yıl 25. yılını kutlayan International Studio & Curatorial Program (ISCP), New York’taki binasında şimdiye kadar 60’tan fazla ülkeden 1800’ün üzerinde sanatçı ve küratöre çalışma imkânı sağlayan prestijli bir sanat kurumu.

ISCP, 25. yılı için 5-6 Aralık 2019 tarihlerinde SUNY Global Center’da “Kültürel Diyalog ve Metropol Hayatı” başlıklı özel bir sempozyum düzenledi. 6 Aralık Cuma saat 10.30’ta gerçekleşen uluslararası panelde SAHA Derneği ve SAHA Studio Direktörü Çelenk Bafra da misafir sanatçı programları hakkında konuşma yaptı.

SAHA – Çağdaş Sanatı Destekleme Girişimi’nin 2013 yılından beri ortaklık yaptığı ISCP, altı yılda Türkiye’den 7 sanatçıyı üçer aylığına ağırladı. SAHA desteğiyle daha önce Güneş Terkol, Emre Hüner, Burak Delier, Belit Sağ, Cem Dinlenmiş ve İnci Furni’nin katıldığı program kapsamında 1 Ekim’de New York’a giden sanatçı Volkan Kızıltunç yıl sonuna dek çalışmalarını ISCP bünyesinde sürdürüyor.

Fotoğraf ve hareketli görüntü arasında çalışan sanatçı Volkan Kızıltunç için ise 9 Aralık günü SAHA, ISCP ve CultureIst evsahipliğinde New York’taki güncel sanat kurumu SculptureCenter’ın küratörü Sohrab Mohebbi’nin katılımıyla bir buluşma ve sohbet düzenleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.