Misal Adnan Yıldız moderatörlüğünde küratörlük ve sergi yapımı semineri

A Paradigm Shift: Curating & Exhibition Making in the Age of Continuous Mediation, 16 Ağustos – 4 Ekim 2020 tarihleri arasında Misal Adnan Yıldız’ın moderatörlüğünde gerçekleşiyor.

Küratöryel uygulamayı bugün eğitim, kurumsal ve küratöryel ötesi düşünerek tanımlamak mümkün müdür? Küratörlüğün kısa tarihi geleceğe nasıl evrilecek? Sanat dünyasındaki mevcut arabuluculuk ve müzakere biçimleri gerçekten farklı izleyiciler için işe yarıyor mu? Aktivist, yoldaş veya eğitimci gibi “küratöre” atfedilen son rolleri getiren bu anket semineri, önde gelen küratöryel araştırma ve uygulamalardan kritik metodolojilerle ilgileniyor.

İlk olarak, sanatsal uygulamalar boyunca ve sanatsal uygulamalarla birlikte düşünmek için zihinsel bir alan olarak, küratörlük sadece sanat eserlerinin mekânsal ve kavramsal bir sahnelenmesi ve birbirine bağlılığı anlamında dramatik bir ortam değil, aynı zamanda bir araya gelmeyi amaçlayan bir dizi kitle katılımlı, söylemsel süreçtir. Bir dizi konuşma olarak seminer, yeni toplumlar için genişletilmiş bir alan olarak küratörlük ve sergi yapımına odaklanacak. Misal Adnan Yıldız’ın moderatörlüğünde, önemli işbirlikleri, ağlar ve projeleri ortak etik, topluluk, kolektif olma ve siyasi gündem ortaklıklarıyla birleştirecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.