Açık Radyo’nun 25. yılında yeni bir etkinlik serisi: “Bunu Radyoda Anlatsana”

Açık Radyo, bu yıl kutladığı 25. yılı kapsamında SALT Galata ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “Bunu Radyoda Anlatsana” başlıklı bir etkinlik serisi düzenliyor.

Gerçekleşecek sohbetlerin ilki Şubat’ta başlıyor. Birinci sohbette “Koku” programının yaratıcısı Vedat Ozan’la “Sanat Uzun, İlham Sonsuz” programlarının yapımcıları Şenol Ayla ve Timuçin Oral fikir ve birikimlerini radyofonik ortama nasıl taşıdıklarının hikâyesini dinleyicileriyle paylaşıyor.

“Bunu Radyoda Anlatsana” panellerinin çıkış noktası, Açık Radyo’nun çok eski bir alışkanlığına dayanıyor: Konusunda uzman veya sadece meraklı insanları suç ortağı yapmak ve onları birer radyo programcısı olmaya teşvik etme alışkanlığı. Zamanla bu suça teşvik, kendiliğinden bir hal alarak birçok dinleyicisini de programcılığa yöneltti. Ve bu bir “gelenek” halini aldı. Bugün tamamı gönüllü programcılar tarafından yapılmış ve yapılmakta olan toplam 1142 program var – ve bunun dünyada bir başka örneği olduğundan da emin değiliz doğrusu.

Açık Radyo, 25. yayın yılında bu birikimi gözler önüne serip, ifade olanaklarını zorlayan ve sorgulayan programlarından kimilerini radyo dışında bir platformda da meraklı insanlarla buluşturuyor.

Bu panellerde programları dinleyicileriyle buluşturmanın yanı sıra, birbirinden farklı ve radyoda anlatılması “zor” iki kavramı bir araya getirme hedefleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.