Sevil Dolmacı Art Gallery yeni mekânında

Sevil Dolmacı Art Gallery, kuruluşunun beşinci yılını yeni mekânı “Sevil Dolmacı Art Lab” ve üç yeni sergi açılışıyla kutluyor. Galeri her ay Türkiye çağdaş sanatının usta isimleriyle genç sanatçıları aynı çatı altında sanatseverlerle buluşturuyor.

The St. Regis Istanbul’un -1. katında konumlanan Sevil Dolmacı Art Gallery, yeni mekanı Sevil Dolmacı Art Lab’in açılmasıyla birlikte çağdaş sanatın tanınan ve genç aktörlerini tek çatı altında bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Sanat tarihinin başlangıcından günümüze kadar devam eden atölye geleneği ve usta-çırak ilişkisinden yola çıkarak kurgulanan üç farklı sergi, 12 Şubat Çarşamba günü eş zamanlı olarak açılıyor.

Koleksiyon alanında Adnan Çoker, Bubi, Burhan Doğançay, Erol Akyavaş, Ertuğrul Ateş, Mehmet Güleryüz, Mithat Şen, Neş’e Erdok ve Ömer Uluç gibi sanatçıların öne çıkan dönemlerinden bir seçki yer alıyor. Sevil Dolmacı Art Lab’ta, Adnan Çoker atölyesinde eğitim almış olan sanatçı Ahmet Oran’ın galeri bünyesinde gerçekleşecek ilk kişisel sergisinde, son dönem üretimleri izleyenlerle buluşuyor. Geçici sergi alanında ise Ergin İnan atölyesinde eğitim almış, bu sene sanat yaşamının otuzuncu yılını kutlayan Figen Batı’nın ‘Transformasyon” isimli kişisel sergisi yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.